Pięć genialnych książek

Szukasz genialnych książek dla swojego dziecka, które jest ciekawe otaczającego go świata? Mamy dla Ciebie świetną propozycję, która jest zebrana w jedną całość. Szczególnie polecamy “Noc na ulicy Czereśniowej“, które wchodzi w skład “Roku na ulicy Czereśniowej”. Musimy przyznać, że na ulicy Czereśniowej na pewno nie ma nigdy nudno.

Jest to specjalne wydanie zbiorcze bestsellerów, które jest oparte na idei tworzenia samodzielnego fabuły bezpośrednio przez czytelnika. Za to wszystko możemy podziękować autorce. Jest to Rotraut Susanne Berner. Autorka ta dała dzieciom ogromną swobodę. Dała im możliwość snucia różnych historii na bazie informacji jedynie zdawkowych na temat bohaterów, które sama wcześniej wymyśliła.

Każda strona tak naprawdę przykładem genialnego kunsztu ilustratorskiego. Mały odbiorca dzięki niemu jest poniekąd zmuszony (ku swojej szczerej oraz niewymuszonej uciesze) szukać uważnie na obrazku opowieści postaci, która została wybrana na samym początku. Kiedy mu już się uda ją znaleźć, to jakby automatycznie rozpoczyna się następy etap tej świetnej zabawy. Etap ten polega na opisywaniu, co konkretny człowiek czy też zwierze robi oraz razem z uzasadnieniem. W ten właśnie sposób dziecko znacznie doskonali swoją spostrzegawczość. Tworzy na dodatek związki przyczynowo-skutkowe. Do tego kształtuje także umiejętność myślenia logicznego. Poza tym maluszek nabywa nowe językowe kompetencje. Opowiada, pyta, buduje zdania coraz bardziej skomplikowane, jak i także jednocześnie refleksje. Jest to naprawdę przydatne.

Książki, które ukazały się dotychczas w serii tak zwanych wyszukiwanek z Czereśniowej ulicą w tle, pokochały już miliony dzieci, jak i także rodziców na całym świecie, tym samym dając początek całkiem nowemu spojrzeniu na dziecięcą literaturę.

“Rok na ulicy Czereśniowej” jest w rzeczywistości tomem, który zawiera wszelkie części, które obrazują zmiany zachodzące w miasteczku urokliwym na przestrzeni dokładnie czterech pór roku. Tenże tom jest połączony bezpośrednio z “Nocą na ulicy Czereśniowej”. Wcześniej to każda z tychże pozycji funkcjonowała jako książka osobna. Obecnie możemy je nabyć w jednym ze zbiorów.

O autorce


Rotraut Susanne Berner została nagrodzona Nagrodą imienia Astrid Lindgren. Jest ona jedną z najpopularniejszych oraz cenionych najwyżej ilustratorem niemieckich, które tworzą z myślą o dzieciach, jak i także młodzieży. Jej dzieła to przykład naprawdę sporej pomysłowości. We wszystkich są dostrzegane takowe walory jak bardzo subtelny humor, urok, ciepło czy też wrażliwość na dobro.