Rotraut Susanne Berner, która pracuje nad książką “Nocna Czereśniowa”, zapewniła nam kolejną wizytę na Czereśniowej. Jeśli ktoś ostatnio zetknął się z tą serią, to poznaje, iż nie ma tu tekstu, malunki są różnobarwne, jest całe mnóstwo detali, książkę można oglądać non stop przez wiele tygodni, a teraz dzieci znajdą w niej elementy, których wcześniej nie widziały. Wszystko to z pewnością zapewni Twojemu dziecku wyobraźnię i spostrzegawczość.

Jaki jest główny cel tej lektury?

Ta książka jest również świetna do usypiania niemowląt, ponieważ nie zawiera właściwie żadnego tekstu. Zatrzymanie uwagi i ciała dziecka na dłużej nie jest tak dobre, jak zabawa w zagadki. Na przykład, gdzie jest mała sowa i do czego służy? Często używamy innych sposobów, aby:

  • utrzymać zainteresowanie dzieci,
  • skupić ich uwagę,
  • uspokoić ich ciała,
  • pomóc im lepiej spać.

Pozwalamy im znaleźć w nas te małe rzeczy, których szukają. Gwarantujemy, że z przyjemnością i zachwytem sięgniesz i Twoje dziecko po tę książkę.

Jaką historię opowiada ta książka?

Książka “Noc na ulicy Czereśniowej” (https://www.taniaksiazka.pl/noc-na-ulicy-czeresniowej-rotraut-susanne-berner-p-361752.html) jest częścią bestsellerowej serii, która podbiła świat. Noc zbliża się do ulicy Czereśniowej. Kiedy kończy się dzień, zaczyna się noc. Mieszkańcy ulicy Czereśniowej zakończyli swoje codzienne zajęcia i zamierzają położyć się spać. Ludzie i zwierzęta kładą się spać. Nie wszyscy jednak spędzają noc w ciepłym łóżku. Niektórzy ludzie chodzą wieczorem do biblioteki, żeby poczytać książkę. Albo oglądać fajerwerki na festiwalu w parku. Niektórzy ludzie wolą spacerować przy świetle księżyca. Niektórzy ludzie ścigają złodziei. Warto sprawdzić, co dzieje się w Czereśniowej w gorącą, letnią noc.

Na czym polega specyfika tej książki?

Książka “Noc na ulicy Czereśniowej” autorstwa Rotraut Suzanne Berner to książka obrazkowa, w której nie padają żadne słowa, pełna ciekawych szczegółów, sympatycznych bohaterów, a także fascynujących codziennych sytuacji.

Jak książka wygląda wizualnie?

Każda strona książki jest:

  • kolorową,
  • szczegółową,
  • charakterystyczną ilustracją fragmentu miasta.

Na kolejnej kolorowej stronie ten sam bohater może być obecny w różnych miejscach i porach dnia. Godziny wciągającej zabawy to odkrywanie ich i obserwowanie ich przygód. Znajdziemy tutaj pogodne ilustracje Rotraut Susanne Berner, jej sympatyczni bohaterowie, humor i przezabawna atmosfera na ulicy Czereśniowej przyciągnęły już tysiące młodych czytelników z całego świata.